A Vampire Knight (ヴァンパイア騎士, Vanpaia Naito?) egy sódzso manga- és animesorozat, megalkotója pedig Hino Macuri. A manga első fejezete a LaLa mangamagazinban jelent meg 2005. januárjában, és még mindig fut. A köteteket a Hakuszensa kiadó adja ki tankóbon formátumban. A mangát Észak-Amerikában és az Egyesült Királyságban a Viz Media adja ki, valamint náluk van az anime vetítési joga is az Egyesült Államokban. Az első angol nyelvű fejezet 2006-ban látott napvilágot, a Viz Media Shojo Beat magazinjában. Az új köteteteket az amerikai kiadó egyenként, negyedévente publikálja. A mangát Magyarországon a MangaFan Kiadó kezdte el kiadni 2010. december 10-e óta.
A manga megélt két hangoskönyv, és két animesorozat adaptációt is. Az animében a hangoskönyvön hallható szeijúk közül sokan közreműködtek. Az első anime sorozatot Japánban a TV Tokyo vetítette 2008. április 8. és 2008. július 1-e között. A második sorozatot ugyanaz a csatorna vetítette 2008. október 7-e és 2008. december 30-a között. Mindkét sorozatot a Studio Deen készítette. A magyar Animax a téli MondoConon jelentette be, hogy a Vampire Knight anime mindkét sorozatát tervezik levetíteni.
Cross Júki visszaemlékszik arra a pillanatra, mikor egy vámpír tört az életére, de egy másik vámpír, Kuran Kaname megmentette. Tíz évvel később Júki és gyerekkori barátja, a vámpírvadász Kirjú Zero a Cross Akadémia fegyveres őreiként dolgoznak. A feladatuk hogy megvédjék a nappali tagozatosokat az esti tagozatosoktól, akik vámpírok. Júki azonban tudomást szerez arról, hogy Zeróban évek óta lappang a vámpírvér, és arról hogy ő maga is a Kuran nevű vámpír klán tagja. Mikor Kuran Ridó, Júki nagybátyja visszatér hogy végezzen a lánnyal, Kaname kénytelen megharapni a lány nyakát. A harapás feléleszti a Júkiban csörgedező vámpírvért, és miután Zero megölte Ridót és szövetségeseit, a vámpír tanács tagjait is elpusztították, Júki megtudja hogy egyike a Kuran klán alapítóinak. Júki és Zero ellenségekként válnak el, így a lány Kanaméval tér vissza a Kuran házba. Egy évvel később Júki egy új vámpírszervezettel és annak vezetőjével, Sirabuki Szarával kénytelen szembenézni.
Manga
A manga első fejezete japánban a Hakuszensa LaLa nevű magazinjában jelent meg, 2005. januárjában. Az Egyesült Államokban a mangát a Viz Media kezdte el kiadni 2006. júliusától. Ausztráliában és Új-Zélandon a Madman Entertainment adja ki a mangát angol nyelven. Magyarországon a MangaFan kezdte meg a manga magyar nyelvű kiadását 2010-től. A kiadó a Vampire Knightban fellelhető japán neveket Hepburn-átírással romanizálta, meghagyva a keleti névsorrendet.
Hangoskönyv
A mangának két hangoskönyv feldolgozása is megjelent. Az első a LaLa Kirameki, mely a magazin 2005. szeptemberi számához járt ajándékként. A másodikat, a Vampire Knight Midnight CD-Packot csak az Interneten keresztül lehetett megrendelni.
Anime
A Studio Deen készítette el a sorozat 26 epizódos anime adaptációját Szajama Kijoko rendezésében. Több, a hangoskönyvben is halható szeijú kölcsönözte a hangját a szereplőknek az animében. Japánban 2008. április 8-ától július 1-ig vetítette az első sorozatot a TV Tokyo, majd az esti órákban több másik japán csatorna is leadta az ismétléseket. A második sorozatot Vampire Knight Guilty címmel vetítette le szintén a TV Tokyo 2008. október 7. és december 30. között. Az Egyesült Államokban a Viz Media vetítette az animét, a DVD-ket is ő adja ki 2010. július 20-a óta.
Az anime sorozatainak openingje alatt az On/Off együttes dalai szólnak. Az első alatt a Futacu no Kodó to Akai Cumi (ふたつの鼓動と赤い罪) halható, a második alatt pedig a Rondo-Rinne (輪廻 -ロンド). Az endingek alatt pedig Vakesima Kanon dalai szólnak, az első alatt a Still Doll, a második alatt pedig a Szuna no Osiro (砂のお城). Az aláfestő zenéket Takefumi Haketa szerezte.
Light novel
Két, a sorozat történetének mellékágait feldolgozó light novel került kiadásra Japánban a Hakuszensa jóvoltából, melyeken Hino Macuri - a mangasorozat eredeti alkotója - és Fudzsiszaki Ajuna dolgoztak. Az első címe Vampire Knight: Ice Blue no Cumi (ヴァンパイア騎士 憂氷の罪, Vanpaia Naito: Aiszu Burú no Cumi) címen jelent meg 2008. április 5-én. A második pedig 2008. október 3-án jelent meg, Vampire Knight: Noir no Vana (ヴァンパイア騎士 凝黒の罠, Vanpaia Naito: Nóváru no Vana) címmel.
Videojáték
A sorozat alapján készült egy randiszimulátor is, Vampire Knight DS (ヴァンパイア騎士, DS, Vanpaia Naito Díeszu) címmel. A D3 Publisher adta ki Japánban 2009. januárjában.
Kalauz
Japánban 2008. novemberében megjelent a Vampire Knight hivatalos kézikönyve, Vampire Knight Fanbook: Cross (ヴァンパイア騎士 ファンブックX, Vanpaia Naito Fanbukku Kuroszu) címmel. A kézikönyv tartalmaz információkat és illusztrációkat a szereplőkről és Hino Macuri jegyzeteit, hozzáfűznivalóit is tartalmazza. A kalauzt 2010. október 19-én adta ki angolul a Viz Media.[2
Artbook
Egy 94 oldalas artbookot is kiadtak Japánban 2010. július 5-én. Az artbookban 100 korábban leközölt illusztráció található meg, valamint egy dupla oldalas kép is, amit Hino Macuri direkt a kiadvány kedvéért készített.
|